De Schrijver Dezes heeft wederom een weekend achter de boeg waar je ú tegen zegt. Verzengende hitte, lege bidons waar geen druppel water meer uit komt terwijl hij op hole 5 staat. Shanks, birdies, welwillende-ballen-terugkoppende boomtakken en andere (on)fortuinlijkheden: het was er allemaal weer tijdens de clubkampioenschappen strokeplay 2019.

Daar de Schrijver Dezes nu op kantoor zit bij te komen van de ‘Clash of the Titans’ in de welverdiende airco en bij tijd en wijle knikkebollend zijn woorden tiepert daarom een beeldend verslag van de finaledag van de strokeplay kampioenschappen 2019. Robin Otter, Dennis ‘Mister 2 Iron’ en ik gingen uitmaken wie Kampioen zou worden. Ik hoop dat u het een beetje kunt inbeelden allemaal!

11:20 teetime met de Heeren Schreur en Otter. Staredown!

hole 2 tm 7: nerveus, maar hoog niveau golf! Alle mannen lopen goed te ballen, man wat is het warm!

Hole 8: shank Arjen vanuit rough, bal Out of bounds. Leidt tot triple bogey 7.

Hole 8: Robin wanneer Arjen shankt. Het is Koers!

hole 9: bogey Arjen…

Hole 9: birdie Robin: verschil virtueel 1 slag in voordeel Robin…

Eeeven Pauze… Wasser bijtanken! Tot na de reclame

Hole 10: Rare wending. 1-1 in shanks! Robin test het dak van Thialf…

Hole 10: birdie Arjen, dubbel bogey Robin. Balans weer in voordeel Arjen!

Ook Hole 10: Skreur mist kort puttje voor bogey… Reactie Dennis:

Hole 11: Baldy Bomber birdie, par Arjen! Arjen nog maar 1 slag voor. Robin klampt aan!

Hole 12: Birdieputt Arjen blijft nét op de rand van de hole liggen. Ongelooflijk!

Hole 13: Schreur slaat belabberd teeshot. Maakt toch par vanaf de damestee!

Hole 14: spanning loopt op. Koppies verstrakken. Elke hole is er 1 minder. Volhouden is het devies…

Hole 15: Gamechanger? Arjen slaat drive rechts het water in!

Hole 15: Arjen denkt terwijl baldy Bomber tweede schot gaat slaan: dit was het. I’m done.

Hole 15: Baldy Bomber Bibbers: slaat lelijke hook, bal de struiken in links van de green!

Hole 15: ipv slagen in te leveren loopt Arjen 1 slag uit. Een dubbel voor Arjen, een 7 voor Robin!

Hole 16: even geen geklungel. Solide pars van alledrie de heren! Chuck Norris approves!

Hole 17: miraculeuze escape: baldy bomber slaat bal out of bounds, maar bal stuitert overkant weg terug en zo hup de baan weer in. Bal wordt gevonden!

Hole 17: resulteert wel in een bogey voor Robin helaas…

Hole 17: lastige putt voor par wordt geholed door Arjen. 1 slag extra als buffer. Op naar 18!

Hole 18: alles of niets: Robin legt aan met ijzer om voor de green te gaan, in de hoop iets te forceren. Maar shankt opnieuw helaas…

Hole 18: Arjen maakt routineus een par na truttige birdieputt, het is genoeg om kampioen te worden!

Bij de dames mocht Karin Verdonk zich wederom tot clubkampioene kronen, tweede werd Fredy Damm, derde werd Rianne van der Velden – van Woerkum.

Saillante bijkomstigheid van deze Clubkampioenschappen betrof de kwalificatie voor de Friese Kampioenschappen in september op GC Gaasterland. De beste 4 heren en beste 4 dames plaatsten zich hiervoor. De seleçao voor dit Kampioenschap in september is als volgt na afgelopen weekend:

Heren:
– Arjen Miedema
– Dennis Schreur (je zorgt maar dat je vrij bent!)
– Robin Otter
– Bram van der Werf

Dames:
– Karin Verdonk – Evers
– Fredy Damm – Droog
– Rianne van der Velden – van Woerkum
– Caroline Vink

En dan nog even dit: De Schrijver Dezes raadpleegde voorafgaande aan de wedstrijd natuurlijk de inschrijflijst. Hij kwam daar een naam tegen die hij nog niet kende. Ene J. S. Kuindersma. Deze naam had hij nog niet eerder gezien! Was dit de broer van J.S. Heida, alias ‘de Regenjas’? Het blijkt de Return Of The Legend te zijn, want navraag leerde dat deze jongeman weer terug op de Heidemeer is en reeds beschikt over een swing en dito handicap waar je ú tegen zegt.

Gezien zijn eindklassering in het Kampioenschap van afgelopen weekend (4e!) en het feit dat het gewoon een superaardige kerel is hebben de Heren van Heren 1 direct per app-overleg besloten dat hij tot de slagorde van volgend jaar behoort in ons team. Jorrit: van harte welkom in het team. Nee zeggen is helaas geen optie 😊! We hopen je vaak op de baan te treffen. Captain Jack: voeg jij hem ff toe aan de groepsapp?

Tot de volgende keer!